Mecz Coventry - Ipswich zakończony wynikiem 1-2

Mecz pomiędzy Coventry i Ipswich odbył się w The Coventry Building Society Arena w ramach 44. kolejki Championship. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Ipswich 2-1, po bramkach strzelonych w drugiej połowie.

Mecz pomiędzy Coventry a Ipswich - Championship, kolejka 44

Coventry gościło Ipswich na swoim terenie w ramach 44. kolejki Championship. Mecz odbył się na The Coventry Building Society Arena o godzinie 19:00. Sędzią głównym spotkania był James Bell z Anglii.

W pierwszej połowie drużyny prezentowały się zdecydowanie nierówno, lecz to goście z Ipswich potrafili wykorzystać swoją szansę. W 8. minucie K. Moore wpisał się na listę strzelców, asystującemu W. Burnsowi, dając swojej drużynie prowadzenie 0-1.

Po przerwie Coventry ruszyło do ofensywy, a ich determinacja została nagrodzona w 64. minucie, gdy H. Wright strzelił bramkę na 1-1 po asyście K. Palmera, rozgrzewając serca kibiców na trybunach.

Jednak radość gospodarzy nie trwała długo, bo zaledwie pięć minut później w 69. minucie C. Burgess ponownie wprowadził Ipswich na prowadzenie, zdobywając bramkę na 1-2 po asyście G. Edmundsona. Coventry musiało teraz gonić wynik.

Mimo starań obu drużyn, wynik nie uległ zmianie do końca meczu. Ostatecznie to Ipswich wywiozło trzy punkty ze stolicy, pokonując Coventry 1-2.

Emocje sięgały zenitu w końcówce spotkania. Josh Eccles z Coventry otrzymał żółtą kartkę w 90. minucie, natomiast Sam Morsy z Ipswich został ukarany podobnie w 75. minucie.

Niestety, emocje przerodziły się w nerwy po stronie gospodarzy, gdyż w doliczonym czasie gry kończący Josh Eccles z Coventry otrzymał czerwoną kartkę, co przesądziło o przegranej drużyny z Coventry.

Wynik 1-2 na korzyść Ipswich sprawił, że drużyna ta będzie mogła z zadowoleniem wracać do domu, podczas gdy Coventry będzie musiało przeanalizować swoje błędy i szybko się zregenerować przed kolejnymi spotkaniami w Championship.