Mecz pomiędzy West Brom oraz Ipswich zakończony wynikiem 2-0 na stadionie The Hawthorns

Mecz pomiędzy West Brom i Ipswich zakończył się zwycięstwem gospodarzy 2-0. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 1-0 na korzyść West Brom. Spotkanie odbyło się 25 listopada 2023 roku o godzinie 17:30 na stadionie The Hawthorns w ramach 17. kolejki Championship.

Mecz West Brom - Ipswich: The Hawthorns, Championship, kolejka 17

Dziś na The Hawthorns odbył się mecz pomiędzy drużynami West Bromwich Albion i Ipswich Town. Gospodarze wygrali z wynikiem 2-0, zdobywając bramkę już w 5. minucie gry, a drugą w 47. minucie. Sędzią głównym spotkania był Gavin Ward.

Sprawozdanie z meczu

Atmosfera na stadionie była niesamowita, kibice dopingowali swoje drużyny od pierwszych minut meczu. West Brom rozpoczęło grę odważnie, a już w 5. minucie Dominic Furlong strzelił pierwszego gola po asyście Matta Phillipsa, co podniosło na duchu zarówno zawodników, jak i kibiców. Ipswich próbowało odpowiedzieć, ale defensywa gospodarzy była niezłomna, nie pozwalając przeciwnikom na skuteczne akcje ofensywne.

Po przerwie gospodarze kontynuowali nacisk, co zaowocowało bramką w 47. minucie, którą zdobył Grady Diangana po asyście Bannera Thomasa-Asante. West Brom utrzymywało kontrolę nad meczem, dominując w posiadaniu piłki i tworząc groźne sytuacje pod bramką przeciwnika.

Spotkanie zakończyło się zwycięstwem West Brom z wynikiem 2-0, dając gospodarzom cenne trzy punkty w lidze Championship. Grady Diangana został ukarany żółtą kartką w 39. minucie, natomiast żółte kartki dla gości otrzymali Brandon Williams (60') oraz Sam Morsy (75'). Czerwonych kartek nie odnotowano.

Mecz z pewnością dostarczył emocji zarówno zawodnikom, jak i kibicom, a zwycięstwo West Brom daje im solidne fundamenty przed następnymi spotkaniami. Kibice mogą być dumni z występu swojej drużyny, a niewątpliwie czekają z niecierpliwością na kolejne mecze ligowe.

Następny mecz dla West Brom to starcie z zespołem Cardiff, natomiast Ipswich zmierzy się z Millwall w kolejnej rundzie Championship.