Dnia 2023-12-09 15:00 na stadionie Riverside Stadium miało miejsce spotkanie Middlesbrough vs Ipswich - wynik 0-2

W sobotnim starciu w ramach 20. kolejki Championship drużyna Middlesbrough przegrała z Ipswich 0-2 na własnym boisku w Riverside Stadium. Po pierwszej połowie Ipswich prowadziło 1-0, a ostateczny wynik meczu został ustalony po bramce strzelonej w drugiej połowie.

Mecz piłki nożnej: Middlesbrough vs Ipswich

W niedzielnym starciu drużyna Middlesbrough podejmowała na własnym boisku zespół Ipswich. Mecz odbył się na Riverside Stadium o godzinie 15:00. Sędzią głównym spotkania był Dean Whitestone z Anglii. Emocjonujący mecz zakończył się wynikiem 0-2 na korzyść gości.

Sprawozdanie z meczu

Na starcie spotkania obie drużyny prezentowały ofensywną grę, ale to goście z Ipswich zdołali otworzyć wynik meczu. W 36 minucie C. Chaplin zdobył bramkę po asyście O. Hutchinsona, dając prowadzenie swojej drużynie. Pomimo zażartej walki, wynik do przerwy nie uległ zmianie.

Druga połowa również była pełna akcji, a zawodnicy obu drużyn stworzyli wiele okazji bramkowych. W 67 minucie to ponownie C. Chaplin wpisał się na listę strzelców, podnosząc prowadzenie Ipswich na 0-2. Middlesbrough próbował odrobić straty, jednak skuteczna gra defensywna gości uniemożliwiła im zdobycie bramki honorowej.

Spotkanie nie obyło się bez kartek, a żółte kartki otrzymali Matt Crooks z Middlesbrough oraz Luke Woolfenden, Sam Morsy i Dominic Ball z Ipswich. Sędzia nie musiał sięgnąć po czerwoną kartkę, co świadczy o fair play zawodników obu drużyn.

Atmosfera na stadionie była gorąca, a kibice obu drużyn wspierali swoich ulubieńców przez cały mecz. Niestety dla gospodarzy, to goście z Ipswich opuścili boisko z pełnymi punktami, co z pewnością cieszyło licznie przybyłych fanów zespołu.

Po tym meczu Middlesbrough czekają kolejne starcia z Hull City, Swansea i Port Vale, natomiast Ipswich zmierzy się z Watford, Norwich oraz Leeds. Trzymamy kciuki za obie drużyny i czekamy na kolejne emocjonujące spotkania w Championship.